O nás

Firma 3XC s.r.o. nabízí na českém trhu technologie společnosti Snow Machines, Inc., která zaujímá vedoucí pozici v zasněžování a byla založena roku 1974 v Midlandu (Michigan, USA). Programem se stala výroba výkonných, vysoce kvalitních a energeticky úsporných strojů a poskytování doprovodných služeb v oblasti umělého zasněžování. Hlavním oborem působnosti SMI je technické zasněžování lyžařských středisek celého světa. SMI navrhuje, plánuje, dimenzuje a instaluje všechny součásti zasněžovacích systémů. SMI se díky vynikajícím výrobkům a službám stala společností určující směr v umělém zasněžování. Proces návrhu systému technického zasněžování zahrnuje mnoho aspektů od počasí, zdrojů vody, přívodů energie přes možnosti financování a vlivů na přírodu a životní prostředí. SMI se opírá o tým inženýrů - specialistů na čerpací stanice, rozvody vody, elektrické energie a další součásti systému. SMI nabízí řadu produktů a služeb - od provizorních a jednoduchých až po plně automatizované systémy. SMI Vám pomůže s rekonstrukcí stávajícího zasněžování a výběrem optimální technologie pro Váš lyžařský areál. Při návrzích řešení technického zasněžování klade zvlášť vysoký důraz na ochranu životního prostředí. SMI nabízí mnoho výrobků včetně sněhových děl, potrubí, hydrantů, čerpacích stanic a elektrického vybavení.

Ventilátorová děla řady SMI Puma, SMI Wizzard a SMI PoleCat . Modely Super, Standard a Kid jsou k mání jak v mnohatryskovém provedení SMI Wizzard, tak v technologii s malým počtem trysek SMI PoleCat. Děla dodáváme v mobilním provedení na tříkolovém podvozku nebo na stabilní věži s nebo bez zabudovaného kompresoru. Volitelné jsou různé stupně automatizace. Možnost předělání starých strojů na novou technologii - Conversion Kit.

Zasněžovací stožáry řady SMI V2 Viking a SMI Axis jsou k dispozici s volitelnou možností manuálního nebo automatického ovládání, s kompresorem nebo pro centrální vedení vzduchu.

Naše společnost dále nabízí na českém trhu tlakové potrubí společnosti Tubificio Lombardo, která vyrábí potrubní systémy s rychlospojkami s povrchovou úpravou - termoplast nebo žárově pozinkovaný vhodné pro zasněžování lyžařských tratí.

Připravujeme a dodáváme kompletní technologie čerpacích stanic, od jednoduchého řešení až po plně automatické, kdy je systém čerpacích stanic řízen z počítače na centrálním dispečinku. Software ovládání je plně v českém jazyce.

Dodáváme technologie pro centrální rozvod vzduchu, kompletně vybavené nadzemní hydrantové boxy či podzemní šachty, tlakové hadice, rychlospojky a další produkty pro zasněžovací systém.

Jsme tu pro Vás - od projektu ke koncovým zařízením!